PP Subkowy

PP Subkowy

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością. To funkcjonariusze, którzy rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.


Podane poniżej adresy mailowe ułatwią Państwu kontakt z dzielnicowym, ale nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Nie służą one również do wzywania pilnej interwencji. W takim przypadku należy skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112. Można również kontaktować się z policjantami z Posterunku Policji w Subkowach pod numerem telefonu 47 74 28 361.

POSTERUNEK POLICJI W SUBKOWACH

pełni dyżur od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00

KIEROWNIK POSTERUNKU POLICJI W SUBKOWACH

asp. sztab. Damian Sowa

DZIELNICOWY GMINY SUBKOWY

asp. Maciej Sarach

W inne dni i godziny dyżur pełni

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W TCZEWIE

ul. Kasprowicza 2

83-110 Tczew

Tel. 47-7428-222

lub telefon alarmowy

112

Informuję, że w każdy poniedziałek w godz. 10.00 – 14.00 dyżur na Posterunku Policji w Subkowach przy ul. Wybickiego 33 pełni Kierownik Posterunku Policji w Subkowach asp. sztab. Damian Sowa.

ZDJĘCIE STOPIEŃ, IMIĘ I NAZWISKO TELEFON SŁUŻBOWY REJON SŁUŻBOWY

asp. Maciej Sarach

tel. 47 74 28 363

tel. kom. 571335287

dzielnicowy.subkowy@gd.policja.gov.pl

Rejon służbowy dzielnicowego nr 1

GMINA SUBKOWY

Subkowy, Narkowy, Gorzedziej, Mała Słońca, Wielka Słońca, Rybaki, Mały Grac, Radostowo, Starzęcin, Brzuśce, Bukowiec, Waćmierz, Wielgłowy

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.08.2024 do 31.01.2025 roku.

Zdiagnozowane zagrożenia: Zagrożeniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, występującym w rejonie służbowym nr 1 na terenie Gminy Subkowy, obejmującym teren miejscowości Gorzędziej wymagającym podjęcia długoterminowych czynności jest problem zakłócania porządku publicznego przez osoby będące pod działaniem alkoholu. Zakłócanie porządku publicznego przez osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu ma miejsce w godzinach rannych i popołudniowych (08.00-20.00) w ciągu całego tygodnia. Zjawisko to stanowi zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększa prawdopodobieństwo popełniania przestępstw i wykroczeń np. niszczenie mienia, zaśmiecanie, publiczne dopuszczanie się nieobyczajnych wybryków a jednocześnie w związku z bezpośrednim sąsiedztwem drogi powiatowej nr 10475 może wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Zakładanym celem do osiągnięcia jest: Ograniczenie w możliwie największym stopniu lub całkowicie wyeliminowanie zjawiska zakółcania porządku publicznego przez osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu w obrębie sklepu oraz usytuowanych w pobliżu obiektów uzyteczności publicznej m.in.: kościół, świetlica wiejska poprzez oddziaływanie prewencyjne i wyciąganie konsekwencji prawnych. Oddziaływanie prewencyjne w celu zapobieżenia popełnianym wykroczeniom oraz podnoszenia świadomości karno-prawnej wskazanych negatywnych zachowań. Poprawa bezpieczeństwa osób poprzez prowadzenie spotkań z mieszkańcami podczas których nalezy uświadomić lokalną społeczność o występowanym zagrożeniu.

Zaangażowane podmioty: Sołtys wsi Gorzędziej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy GOPS w Subkowach, właściciel i pracownicy sklepu we wsi Gorzędziej, Wójt Gminy Subkowy

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 do 31.07.2024 roku.
Zakładanym celem było wyeliminowanie problemu zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego występującym w rejonie służbowym nr 1 na terenie Gminy Subkowy obejmującym teren miejscowości Brzuśce wymagającym podjęcia długoterminowych czynności był problem zakłócania porządku publicznego, przez osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu. Zjawisko to miało miejsce w godzinach rannych i popołudniowych (08:00-20:00) w ciągu całego tygodnia. Problem ten stanowił zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększa prawdopodobieństwa popełnienia przestępstw i wykroczeń np. niszczenie mienia, zaśmiecanie, publiczne dopuszczanie się nieobyczajnych wybryków, a jednocześnie w związku z bezpośrednim sąsiedztwem drogi wojewódzkiej nr 230 mógł wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Plan działania priorytetowego został zrealizowany.

 

Powrót na górę strony