Wiadomości

Spotkania z policjantką w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje”

Data publikacji 05.08.2022

27 lipca br. policjantka profilaktyk z tczewskiej komendy podczas festynu rodzinnego na terenie Tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki oraz tydzień później podczas zajęć literacko-plastycznych „Biblioteki Plenerowej” na skwerze Schefflera w Tczewie rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji nad wodą. Maluchy chętnie włączały się do dyskusji i zadawały pytania.

W ostatnich dniach odbyły się kolejne spotkania w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczne Wakacje” i  akcji informacyjno-edukacyjnej pn.„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 27 lipca br. mundurowa z tczewskiej komendy podczas festynu rodzinnego na terenie Tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki rozmawiała z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie podczas wakacji. Tydzień później, podczas zajęć literacko-plastycznych „Biblioteki Plenerowej” na skwerze Schefflera w Tczewie odbyło się kolejne spotkanie o tej tematyce.
Funkcjonariuszka udzieliła dzieciom rad, dzięki którym bezpiecznie spędzą wakacje oraz zachęcała do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Artystyczny przewodnik” w ramach akcji, której partnerem jest Fundacja PZU. Ponadto mundurowa podjęła w dyskusji takie tematy jak: gdzie mogę bezpiecznie się kąpać i kiedy, gdzie nie należy się kąpać, kiedy nie należy wchodzić do wody, bezpieczne opalanie oraz zasady wzywania pomocy. Profilaktyk także przypomniała dzieciom zasady ruchu drogowego. Nie zabrakło również apelu do osób starszych oraz rodziców o zachowanie czujności podczas robienia zakupów, zawierania umów czy wchodzenia na linki z nieznanego źródła.

W obu spotkaniach wzięło udział około 50 osób. Dodatkowo tczewska policjantka wspomniała o nakryciach głowy, stosowaniu kremów z filtrem oraz o piciu dużej ilości wody w upalne dni.  Spotkania odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, a dzieci chętnie włączały się do rozmowy i zadawały pytania.

  • spotkania z policjantką
  • spotkania z policjantką
  • spotkania z policjantką
  • spotkania z policjantką
  • spotkania z policjantką
  • spotkania z policjantką
Powrót na górę strony