Wiadomości

Kolejne spotkanie z policjantką w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn.„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 09.08.2022

W minionym tygodniu policjantka profilaktyk z tczewskiej komendy pojechała do Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie i w trakcie trwających tam półkolonii rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji nad wodą w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn.„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W spotkaniu wzięło udział około 25 osób. Młodzi uczestnicy zajęć chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania.

1 sierpnia br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowa z tczewskiej komendy podczas zajęć sportowych na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie, młodym sportowcom oraz uczestnikom półkolonii z Akademii Sportowej „AP Fun” udzieliła porad, dzięki którym bezpiecznie spędzą wakacje nad morzem. Funkcjonariuszka zachęcała także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Artystyczny przewodnik” w ramach omawianej akcji, której partnerem jest Fundacja PZU. Ponadto mundurowa podjęła w dyskusji takie tematy jak: gdzie mogę bezpiecznie się kąpać i kiedy, gdzie nie należy się kąpać, kiedy nie należy wchodzić do wody, bezpieczne opalanie oraz zasady wzywania pomocy. Profilaktyk również przypomniała dzieciom zasady ruchu drogowego.

W spotkaniu wzięło udział około 25 osób. Dodatkowo tczewska policjantka wspomniała o nakryciach głowy, stosowaniu kremów z filtrem oraz o piciu dużej ilości wody w upalne dni.  Spotkania odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, a uczestnicy spotkania chętnie włączali się do rozmowy i zadawali pytania.

Powrót na górę strony