Wiadomości

Pomóżmy osobom narażonym na wychodzenie

Data publikacji 04.01.2023

Ponownie zbliżają się niskie temperatury, które są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne oraz w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z policyjnej platformy „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Podczas gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci wspólnie z innymi służbami i instytucjami większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, altanki działkowe i klatki schodowe to miejsca, w których najczęściej szukają one schronienia przed zimnem. Osoby bezdomne, aby się rozgrzać, często rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia, także dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa . W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Osoba bezdomna wymagająca pomocy". Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony