Reagujmy, gdy widzimy osoby narażone na wychłodzenie
W obliczu ekstremalnych mrozów, policjanci apelują o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, które są narażone na groźne skutki niskich temperatur. Mundurowi każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Poza codziennymi zadaniami, funkcjonariusze patrolujący ulice naszego miasta i powiatu zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, nietrzeźwe i wymagające pomocy, dla których wraz ze spadkiem temperatur gwałtownie rośnie zagrożenie utraty życia i zdrowia. Mundurowi sprawdzają pustostany, rejony dworców i ogródków działkowych, a także inne miejsca grupowania się bezdomnych. Często współpracują z przedstawicielami lokalnych instytucji, aby zaoferować jak najszerszą pomoc. Jeżeli masz informację dotyczącą osoby wymagającej pomocy, koniecznie podziel się nią z nami. Nie musisz nawet dzwonić pod numer alarmowy 112. Skorzystaj z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”.
UWAGA! „Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Pamiętajmy, jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie! Działajmy razem, aby upewnić się, że nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie w obliczu zimowej aury.