Wiadomości

POLICJANCI ZWALCZAJĄ NIELEGALNY HAZARD

Data publikacji 01.02.2021

Tczewscy kryminalni kolejny raz uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych oraz 5,5 tys. złotych gotówki najprawdopodobniej uzyskanej z tego nielegalnego procederu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie 28 stycznia br. przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 8 nielegalnych urządzeń oraz 5,5 tys. złotych gotówki najprawdopodobniej uzyskanej z tego nielegalnego procederu. Zabezpieczone urządzenia oraz pieniądze stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę prawie 100 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

  • policjanci działają wspólnie z KAS
  • policjanci działają wspólnie z KAS
Powrót na górę strony